Filmul tau...aici il gasesti...

AcasaFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiți | 

Patrick Swayze își face testamentul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Rock_Star
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 187
Varsta : 28
Localizare : Hollywood
Data de inscriere : 04/05/2008

MesajSubiect: Patrick Swayze își face testamentul   Mier Mai 07, 2008 4:25 pm

Când starurile se transformă în oameni, adeseori sunt privite ca niște învinși. Cu siguranță nu este și cazul actorului Patrick Swayze. În lupta sa cu boala care îl devorează, cancerului pancreatic, starul încearcă să nu se îndepărteze prea mult de la treburile sale zilnice. Deși o umbră din strălucirea de altădată, Swayze vrea să demonstreze că poate merge până la capăt. Fie el aproape sau nu. Vedeta a fost zărită la sfârșitul săptămânii în timp ce își făcea cumpărăturile. Vizibil slăbit, actorul în vârstă de 55 de ani a încercat să își ascundă suferința în spatele unor ochelari mari de soare.

Potrivit surselor din apropierea familiei, starul din „Ghost” și „Dirty Dancing” este pregătit pentru tot ce este mai rău, așa că își pune în ordine toate lucrurile, în caz că moartea va surveni brusc. El a trecut mai multe bunuri, dar și proprietatea, pe numele soției sale, Lisa Niemi, de 32 de ani. Pe de altă parte, Swayze a ținut să îi și declare cât de recunoscător îi este, pentru că i-a stat o viață alături. „Patrick i-a spus Lisei: «Te voi iubi mereu și nu îmi pot imagina cum ar fi fost viața mea fără tine». A fost foarte emoționant, ca un rămas bun față de soția sa, ca și cum sfârșitul este aproape”, a declarat un apropiat.
În bătălia sa cu maladia, actorul a fost supus unei operații, prin care i-a fost înlăturată o parte din stomac. Prietenul starului a completat: „Patrick le-a spus membrilor familiei lui că nu renunță, dar vrea să fie sigur că totul este în regulă, ca de exemplu testamentul său, în caz că boala nu o să îi mai lase timp pentru astfel de lucruri”.
Pe de altă parte, fosta sa parteneră din „Dirty Dancing”, Jennifer Grey, 48 de ani, a declarat la rândul ei: „Îi transmit toată dragostea mea și am încredere că este un luptător”. Rămâne să vedem dacă în bătălia dintre actor și cancer va învinge omul Patrick Swayze. Deja el a obținut o victorie: a trăit mai mult decât prevedeau specialiștii. Ceea ce înseamnă că orice este posibil.

Patrick Swayze își face testamentul
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Cum se face un blog personal?
» Ce-ai face daca...?
» Triumful dragostei- Triunfo del amor
» Pizza super rapida la microunde
» Flori artificiale(2)

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
.::Cin3LinKS::. :: Cin3LinKS Movie Area :: Sectiunea Speciala Filme :: Info :: News-
Mergi direct la: